وبلاگ

باسمه تعالی

شرکت هوشمند افزار پازاندیش به عناون کارگزار صادراتی مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه صادرات خدمات و محصولات حوزه پویانمایی از سال 98 مشغول به فعالیت بوده و در این دوره فعالیت، توانسته است در راستای توسعه صادرات شرکت ها و استودیوهای انیمیشن ایرانی توفیقاتی را حاصل نماید. در راستای توسعه این فعالیت ها و به منظور تقویت صادراتی شرکت های این حوزه، این شرکت در نظر دارد پاویون انیمیشن ایران را در نمایشگاه Mip 2022 با حضور شرکت ها و استودیوهای برتر ایرانی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق در اواخر مهر ماه سال جاری برپا نماید.

نمایشگاه میپ یکی از مهم‌ترین بازارهای صنعت مدیا با محوریت انیمیشن می باشد که همه ساله اواخر مهرماه در شهر کن فرانسه برگزار می شود. این نمایشگاه را می توان در مقایسه با سایر جشنواره و رویدادهای بین‏المللی، از بعد تجاری موثرترین رویداد بین‏المللی صنعت انیمیشن دانست و محلی برای گردهمایی تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و ناشران جهانی این حوزه می باشد و استودیوهای حاضر برای فروش و پخش محصولات تولید شده خود، جذب سرمایه گذار برای تولید محضولات در دست ساخت و گرفتن پروژه های تولید از بازار جهانی در این رویداد به شبکه سازی و مذاکرات تجاری می‏پردازند.

گفتنی است این نمایشگاه در دو بخش میپ‏جونیور (MIPJunior) که در واقع بخش اختصاصی محتوای کودک و بخش میپ‏کام (MIPCOM) که در واقع بخش نمایشگاهی اصلی رویداد است برگزار می شود.

 • زمان برگزاری میپ‏جونیور: 23 و 24 مهر (15 و 16 اکتبر)
 • زمان برگزاری میپ‏کام: 25 تا 28 مهر (17 تا 20 اکتبر)
 • پیش‏بینی حضور: 7 شرکت دانش‏بنیان و خلاق از برترین استودیوهای انیمیشن ایران

گفتنی است فرایند ثبت نام شرکت‏ها برای غرفه‏ها آغاز شده و شاهد حضور پررنگ کشورها در قالب پاویون‏های ملی از کشورهایی نظیر ترکیه، فرانسه، کانادا، بریتانیا، استرالیا، ایالات متحده و… بوده همچنین از ابتدای ماه جاری میلادی (جولای 2022) فرایند ثبت محصولات شرکت‏های حاضر در نمایشگاه آغاز شده است و لذا این موضوع اهمیت تسریع در تصمیم‏گیری در خصوص حمایت از برپایی پاویون انیمیشن ایران در این رویداد رو دوچندان می‏نماید. در ادامه خدمات قابل ارائه به شرکت‏های متقاضی حضور در پاویون ارائه می گردد:

عنوان توضیحات
حضور در پاویون MIPCom پاویون به متراژ 20 مترمربع به منظور حضور 7 شرکت مشتمل بر 1392 یورو هزینه ثابت ورودی نمایشگاه و اجاره غرفه به ازای هر متر 932 یورو
تجهیز غرفه، تبلیغات و تهیه اقلام تبلیغاتی شامل پکیج اقتصادی غرفه سازی ارائه شده توسط نمایشگاه برای غرفه به متراژ 20 مترمربع و تهیه اقلام تبلیغاتی
رجیستر MipJunior هزینه رجیستر بخش محتوای کودک نمایشگاه که در تاریخ 15 و 16 اکتبر برگزار می‏شود و برای شرکت‏های حوزه انیمیشن از اهمیت ویژه‏ای برخوردار است
مترجم برای بکارگیری 1 مترجم به مدت 7 روز
پرواز رفت و برگشت به نیس پرواز رفت و برگشت به شهر نیس فرانسه
ویزا و ترجمه مدارک شامل 120 یورو هزینه ویزا و هزینه‏های جانبی ترجمه مدارک

 

مجموع هزینه خدمات فوق به ازای حضور 1 نماینده از هر شرکت مبلغ حدود 6700 یورو می باشد که براساس مذاکرات صورت گرفته با نهادهای حمایتی، مبلغ 1700 یورو توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و مبلغ 2000 یورو توسط صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب حمایت بلاعوض و همچنین مبلغ 2000 یورو در قالب وام توسط صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق در اختیار شرکت‏های دانش‏بنیان متقاضی قرار خواهد گرفت.

 • سهم نقد پرداختی هر شرکت: 1000 یورو
 • هزینه پیش ثبت نام هر شرکت: 500 یورو

در ادامه نکات ضروری ذیل به حضور شرکت‏های متقاضی ارائه می گردد:

 1. برآورد مالی فوق به صورت تخمینی و حداقلی می باشد و احتمال افزایش سهم پرداختی شرکت ها تا 500 یورو بیشتر نیز وجود دارد.
 2. منابع حمایتی ذکر شده در فوق براساس مذاکرات صورت گرفته با نهادهای حاکمیتی و توافقات حاصل شده تا به اینجای کار می باشد، در صورت افزایش و یا حذف احتمالی آنها این شرکت مسئولیتی نداشته و در اسرع وقت به شرکت های متقاضی اطلاع رسانی خواهد نمود.
 3. مبلغ پیش ثبت نام غیر قابل استرداد بوده و تنها در صورتی که به دلیل ویزا نشدن نماینده شرکت متقاضی حضور شرکت در برنامه لغو گردد، پس از کسر هزینه های مرتبط با درخواست ویزا، مابقی مبلغ به شرکت عود داده خواهد شد.
 4. هزینه های مرتبط با اقامت و ترانسفر از شهر نیس تا کن و ترانسفر داخلی به عهده شرکت ها خواهد بود. به منظور تسهیل فرایند، خدمات پیشنهادی این شرکت برای موارد فوق به شرکت های متقاضی ارائه می شود.
 5. ارائه به هنگام مدارک و مستندات لازم از سوی شرکت ها به منظور ثبت نام در نمایشگاه و دریافت ویزا بر عهده شرکت ها خواهد بود و این شرکت در خصوص خسارات ایجاد شده مسئولیتی نخواهد داشت.
 6. طراحی غرفه و نحوه چیدمان شرکت ها در آن بر عهده شرکت مجری پاویون خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره های 66132153-021 و 09127043627 تماس حاصل نمایید و یا به وبسایت Damamedia.ir مراجعه نمایید.

با آرزوی موفقیت و پیشرفت روزافزون صنعت انیمیشن کشور عزیزمان ایران!

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up